Neohodnoceno

ICF Clorexyderm OTO 150ml

Používá se pro čištění a dezinfekci zvukovodu psů a koček, je také vhodný pro vyčištění uší před lokální léčbou otitidy. 

Momentálně nedostupné
Kód: 1697
Značka: ICF
230 Kč 190,10 Kč bez DPH
Kategorie: Zdraví a kondice
Hmotnost: 0.15 kg

Přípravek je možné použít i jako prevenci recidiv otitid zapříčiněných bakteriemi a kvasinkami.  

  • Chlorhexidin diglukonát v koncentraci 0,06% působí bakteriostaticky, není inaktivová přítomností hnisu nebo jiných organických látek a není dráždivý.
  • Kyselina laktobionová -skládá se ze substancí přirozeně obsažených v kůži. má hydratační vlastnosti. Okyseluje roztok, tím zvyšuje jeho antimikrobiální účinek.
  • Kyselina salicylová způsobuje keratolýzu, selektivně narušuje keratinové proteinové řetězce přítomné v korneocytech. Proniká také do zánětlivých lézí, kde působí jako antibakteriální a protizánětlivý adstringens.

Jak používat Clorexyderm® Oto:

Pomocí aplikátoru naplňte zvukovod roztokem. Ujistěte se, že tryska není v přímém kontaktu s kůží. Jemně masírujte bázi ucha, abyste snadněji odstranili mazovou zátku a nečistoty, které následně odstraňte pomocí vatové tyčinky nebo prstem zabaleným do gázy. V případě akutní otitidy opakujte denně po dobu 10 – 14 dnů. Poté pokračujte v udržovací léčbě: dvakrát až třikrát týdně po dobu jednoho měsíce a poté jednou za měsíc.

Jestliže se zvětší množství mazu, vytvoří se mazová zátka nebo se znovu objeví exudát, přejděte opět na denní aplikaci.